Dziś w cyklu „Zapomniane lub mniej znane filmy ze Złotej Ery VHS” przypominam postapokaliptyczny obraz SF który był dość dużym przebojem w wypożyczalniach, taki prawdziwy archetyp kina fantastycznego lat 80-tych…

” Cherry model 2000 ” (1987)

Jest rok 2017, nasza planeta właśnie dochodzi do siebie po enigmatycznej wojnie nuklearnej, która większość dużych miast zamieniła pył.
W tej rzeczywistości próbuje odnaleźć się wycofany Sam Treadwell, samotnik, dla którego najważniejsza jest jego ukochana Cherry, posłuszna żona, która jest nie tylko piękna i czuła, ale też cierpliwa i zapatrzona w Sama.
Pewnego dnia jednak, w czasie chwil namiętności, w Cherry przepala się procesor i ukochana kobieta Sama staje się ponownie tylko robotem, teraz już niedziałającym.
Sam jednak, romantyk od urodzenia, nie chce zapomnieć o Cherry. Kopiuje jej pamięć i osobowość na przenośny mini dysk. Nie interesują go nowsze i bardziej zaawansowane modele robotów.
Szukając możliwości naprawy dowiaduje się, że gdzieś daleko, w zakazanej strefie, gdzie rządzi anarchia i uzbrojone gangi, jest cmentarzysko robotów.
I tam właśnie prawdopodobnie można znaleźć Cherry, model z roku 2000, na którym tak bardzo mu zależy.
O pomoc w dotarciu do złomowiska prosi pyskatą tropicielkę, rudowłosą E. Johnson (Melanie Gryffith), której ognista fryzura jest równie nastroszona jak jej charakter.
Tropicielka bywa bardzo bezczelna, natomiast w walce wręcz i posługiwaniu się bronią bije Sama na głowę.
Tak niedobrani towarzysze wyruszają podrasowanym czerwonym Mustangiem do Strefy, gdzie będą musieli pokonać wiele przeszkód by móc dotrzeć do celu.

_„Cherry model 2000” w chwili premiery nie wzbudziła zainteresowania krytyków, ani tym bardziej – widzów.
**Film kosztował 10 milionów dolarów, a przyniósł producentom śmieszne 10 tysięcy dolarów zysku.
Dopiero po latach, głównie dzięki ludziom oglądającym go na kasetach video osiągnął sporą sławę.
Grająca główną rolę _Melanie Griffith_ nie przepada za _”Cherry model 2000″_, choć dzięki roli charakternej _E. Johnson_, żeńskiej wersji Mad Max’a stała się poniekąd ikoną kultowego kina lat 80., a jej wizerunek twardej babki zapisał się na stałe w kanonie kina postapo._**

Zwiastun.
Strona Filmweb.

Cały film on-line z lektorem (cda, 1080p).

W kategorii „postapo” przypomniałem już kilka interesujących tytułów, m.in kultowe „Hardware”, rozrywkową akcję „Rycerze” czy dość ciekawy „Zdziczały świat”…

Resztę prezentowanych filmów (jak również kolejne) możecie zobaczyć pod moim autorskim tagiem ⇨ #zlotaeravhs.

#filmnawieczor #sf #postapokalipsa
#nostalgia #gimbynieznajo #kultowe

pokaż spoiler #film #filmy #postapo #lata80 #lata90 #vhs #90s #scifi #ruda #sciencefiction #klasyka #fantastyka #mustang #kino #retro #video #zlotaeravha #kasety #filmnadzis #ogladajzwykopem #80s #akcja #80sforever #kinoklasyb #filmyonline #kinocebulowe #dawnegwiazdy #dawnepieknosci #starealedobre #starealejare trochę #madmax i trochę #cyberpunk #kinofilia #poscig #robot #roboty #rozrywka #rudaslaska