W warszawskim Blue City pojutrze otwiera się nowe super turbo nowoczesne, wystrzelone w kosmos (tak twierdzą właściciele) kino sieci Helios.
Co ciekawe po drugiej stronie ulicy w centrum handlowym Reduta, trzy miesiące temu otworzyło się kino sieci Cinema 3D, które jak na mój gust wsysa dupą pod względem jakości, technologii, komfortu i dizajnu, wszystkie okoliczne Multikina i Cinema City.
*Tak na marginesie dodam tylko, że obydwa centra handlowe istnieją już 20 oraz 15 lat i zawsze brakowało tam kina. Jak już w końcu zrobili, to aż dwa w tym samym czasie xDD
Ale do rzeczy! Byłem ciekaw polityki Heliosa w kwestii cen za bilety.
W jaki sposób będą chcieli zawalczyć o klienta, mając po drugiej stronie ulicy konkurencję, która oferuje nowoczesne sale, duże skórzane fotele, dźwięk Dolby Atmos i laserowe projektory 4K a co najważniejsze bilety w cenach 14.90 zł w tygodniu i 19.50 zł w weekend! (średnio kilkanaście zł taniej za bilet niż w zacofanych Multi i Cinema City).

I co robi Helios? Dowala najdroższe bilety ze wszystkich swoich kin w Polsce xD
Normalny bilet 29.50 zł a w weekend 33.50 zł. Dopłata do sali Dream 7 zł.
Czyli +/- 15 zł drożej niż konkurent vis-a-vis
Tak więc poza atrakcją w postaci trzech dodatkowo płatnych sal Dream (rozkładane elektrycznie fotele) Helios nie ma zamiaru zawalczyć z Cinema 3D oferując atrakcyjną ceną. W moim odczuciu każdy kto nie będzie chciał obejrzeć filmu w sali Dream, pójdzie na drugą stronę ulicy bo tam na normalnej sali ma jeszcze wyższy standard niż w regularnej sali Helios i co najistotniejsze o kilkanaście zł tańszy bilet ( ͡º ͜ʖ͡º)

Okej. Jest jeszcze jedna rzecz, którą w sumie Helios zrobił sprytnie i dziwie się, że nie robią tego inni. W każdej sali dwa ostatnie rzędy to kanapy dla par bez podłokietnika na środku. Niezależnie czy to regularna sala czy standard Dream.
Uważam, że gdyby teraz w Cinema 3D zrobili to samo i wstawili w każdej sali takie rzędy kanap dla par, to Helios przy aktualnym układzie cen przegrywa walkę o klientów spoza swojej strefy premium.

A wy co myślicie o obydwu kinach?
Co dla was będzie decydujące o wyborze?

pokaż spoiler #warszawa #kino #rozrywka #filmy #bluecity